Informační portál domu Kuželova 577

efektivnější a rychlejší předávání informací mezi vlastníky bytových jednotek

Správa domu 2009

HLAVNÍ CÍLE

Všichni platíme za správu domu:

- nejsme spokojeni s touto správou

- nedostáváme adekvátní služby, které platíme

- chceme zlepšit komunikaci

- chceme průhlednější hospodaření

- chceme pokračovat s rekonstrukčními pracemi v domě

- očekáváme odpovídající jednání s námi

K TÉTO INICIATIVĚ SE MOHOU PŘIPOJIT I OSTATNÍ V ULICI KUŽELOVA

ŘEŠENÍ

spočívá zejména v těchto bodech:

1. bod - poptávka nové správní firmy, listiny výpovědi správě a pověřenému vlastníkovi.
 
2. bod - návrh SVJ Kuželova 577 (Michal Pitucha, + zástupci), tento bod tímto pokrývá i založení SVJ (ve smyslu Zákona č. 72/1994 Sb., kterým se upravují některé spoluvlastnické vztahy... (zákon o vlastnictví bytů)), konkrétně tím myslím § 9 Společenství vlastníků jednotek. Tím vzniknou 2 orgány - Shromáždění (všichni vlastníci) a Výbor společenství (zákonná podmínka jsou 3 členové - Michal Pitucha, p. Veselý, p. Brejník) + Stanovy (ty jsou zákonem také předepsány). § 10, 11 Zápis do Obch.rej. zajistíme pak následně my jako Výbor.
 
3. bod - ostatní dotazy a připomínky
 

dotaz, či spíše připomínka jednoho z vlastníků: Taky se musíme mimo jiné zaměřit na to,co se právně děje,když se už podruhé neodsouhlasila účetní uzávěrka. Ptala jsem se,ale jednoznačné odpovědi,když se to týká takového subjektu,jako jsme my,jsem se nedočkala.Ale správně by se po neodsouhlasení nemělo z účtu nic platit,žádné zálohy,nic.Což mi přijde poněkud divné.Jenže my se nedozvíme,jestli jo nebo ne.Ale po první neodouhlaséné zpravě se taky nic nedělo.Ale bylo mi doporučrno,aby se při převodu na jinou správcovskou firmu udělal audit.Otázka zní-kolik to bude stát.

 

moje odpověď: Neschvaleni ucetnich zaverek je jen dukazem toho, ze jsme s nimi nespokojeni. Prvni vec, kterou chci udelat je okamzite dat dohromady ucetnictvi. Vec kolem auditu mi pripada zajimava, kazdopadne ted to resit nemuzeme. To muzeme chtit od nove firmy, nebo tam auditory nahnat jeste po vypovedi sprave, tzv. Statutarni audit (predpokladana cena se pohybuje kolem 30 - 50 tisic).

 


dotaz, či spíše připomínka jednoho z vlastníků: Jinak ti určitě už někdo referoval,jak fungují nové dveře,schránky a pod. Stále ještě není dodělaný elektrický vrátn a telefony.Nevím,jestli je to mrazem,odchodem Slavíka nebo právě tím naším účtem.

 

moje odpověď: Dokonceni rekonstrukcnich praci se zrejme opravdu nedockame. Bohuzel to musim napsat takto. Dokud neodvolame Jachackovou (ja nemohu nic delat) a dokud neodvolame spravu, ta stara sprava zas neudela nic pro nas.

Takze navrhuji nejprve ujasnit vztahy a pak muzeme cekat novou praci. Pokud pujde vse dobre, v kvetnu / cervnu si dovedu predstavit dokonceni dalsich rekonstrukcnich praci. Je to zpusobeno prave odchodem p.Slavika, ktery se mnou jako jediny vzdy komunikoval.

 
založeno: 18. ledna 2009 poslední aktualizece: 19. ledna 2009